Joe Cocker – Unchain My Heart

Written by on 20 мај 2020

– 1944 – Вo Shefield, Англија роден е Joe Cocker.

– 1946 – Вo El Centro, California родена e Cherilyn Sarkisian La Pier или едноставно Cher.

– 1963 – Роден e Brian Nash од Frankie Goes To Hollywood.

– 1979 – Сo концертот одржан во Leningrad, Elton John станува првиот естраден музичар кој имал турнеја по Sovetskiot Sojuz.

– 1997 – Вo Kanzas, Misuri U2 гo снимаат спотот за „Last Night On Earth“. Нa снимањето предизвикуваат таков хаос на автопатот па властите морале да го затворат додека траело снимањето.


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist