Aloe Blacc feat. J.I.D – Getting Started (Hobbs & Shaw)

Written by on 14 August 2019

Egbert Nathaniel Dawkins III е полното име и презиме на популарниот Aloe Blacc, американски артист, пејач, рапер и композитор познат по неговиот хит „I Need a Dollar“ од 2010-тата. Тој деновиве го објави новиот сингл насловен како „Getting Started“, трака која е дел од саундтракот за акциониот филм „Hobbs & Shaw“, а со која и го најавува новиот студиски албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Aloe Blacc feat. J.I.D – „Getting Started (Hobbs & Shaw)“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background