Black Eyed Peas & Maluma – Feel the Beat

Written by on 13 July 2020

Translation“ е насловот на осмиот студиски албум на американската pop rap група Black Eyed Peas. Доаѓа две години по издавањето на „Masters of the Sun Vol. 1“, а на него се поместени соработки со Shakira, J Balvin, Ozuna, Maluma, Nicky Jam, Tyga, El Alfa, Piso 21, Becky G и French Montana. Веднаш по објавувањето, на 19 јуни 2020, се позиционира на 52 позиција на листата на најпродавани албуми во САД, но и на третата позиција на листата на Латино албуми, што е прв успех на ова поле за групата. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме соработката со Maluma: Black Eyed Peas & Maluma – „Feel the Beat.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background