News

Page: 2

Охрид, 3. август 2023 (SUPER RADIO) – Во Охридското Езеро сепак има „ајкули“… И тоа насмеани, кои доделуваат многу подароци и носат грст убави моменти кај најмладите капачи денеска на плажата „Славија“. Vincinni е веќе традиционален партнер на летните промоции на Тамаро, водечките маркети во Охрид и број 1 медиумот во регионот, Супер радио, кои и […]

Охрид, 1. јуни 2022 (Супер радио) – Охриѓанецот Стојмир Србиноски одлучи дел од својата богата колекција од аудио касети и CD-а да ја донира на Супер радио. Србиноски е пензиониран правник, и важи за голем вљубеник во музиката. Донацијата ја прими првиот човек на радиото, главниот уредник Јане Стефанов, кој се заблагодари за донацијата и […]

Охрид, 30. мај 2022 (Супер радио) – 30-ти мај во светски рамки се одбележува како интернационален ден на Мултипла склероза (МС), а екипата на Супер радио и овој пат со силна поддршка за лицата со оваа болест. Жанко ЗШ Голебоски, уредникот Јане Стефанов, Реџеп Селман и Даниела Спасиќ од утринската екипа, денеска со посебно прилагодена […]

Охрид, 16. мај 2022 (Супер радио) – Емисијата „Охриде не бери гајле“ на Супер радио веќе полни 17 години е верен утрински пријател на охриѓани, стружани, но и на сите кои го слушаат Супер радио насекаде низ светот на интернет. Жанко Зш Голабоски и неговата техничка екипа секое утро им посакуваат добро утро на најдобрите […]

Охрид, 17. јануари 2022 (Супер радио) – Со просечен дневен досег од 7,7% и неделен од 17,4%, Супер радио е убедливо најслушаната локална радио станица на годишно ниво во регионот и за 2021 година, и останува водечка во својот сегмент и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски […]

Охрид, 2. декември 2021 (Super Radio) – Од денеска на Google Play Store е достапна апликацијата за слушање во живо на охридското Супер радио. На многу едноставен начин и со користење на минимални интернет ресурси и меморија на телефоните, програмата на Супер радио сега е достапна за сите Android корисници ширум светот. – Ова е […]

Охрид, 7. ноември 2021 – Супер радио еден од најстарите приватни електронски медиуми во Република Македонија, денес го прославува 29-тиот роденден. Приказната започна во ноември 1992 година, веднаш по осамостојувањето на Република Македонија. Со неа растеше и се развиваше, со неа ги помина сите детски болести, со неа стигна до 29. година од постоењето. Медиумот […]

Охрид, 15. октомври 2021 – Со просечен дневен досег од 6,3% и неделен од 17,2% (во пораст од 1,6%), Супер радио и во третиот квартал на 2021 година останува водечки медиум во својот регион и еден од најпопуларните во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, регионалните и […]

Охрид, 15. јули 2021 (Super radio) – Со просечен дневен досег од 6,3% и неделен од 15,6% (во пораст од 0,2%), Супер радио и во вториот квартал на 2021 година останува водечки медиум во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот […]

Охрид, 1. јули 2021 (Супер радио) – Како дел од летната програмска шема на Супер радио „Охрид никогаш не звучел подобро, позитивна музика за позитивни луѓе“, од денеска стартува новата емисија со популарниот Wik Kakarotski. – Ја оставаме короната зад нас, време е за лето, за насмевки и многу позитивна енергија за позитивните луѓе. Ќе имаме […]


Current track

Title

Artist

Background