News

Page: 4

Охрид, 2. јули 2019 – Стенд Ап Македонија во соработка со купикартизасе, во Охрид ќе го организира најголемиот балкански Стенд Ап Фестивал со две големи неверојатни журки со урнебесен хумор и одлична жива музика. – Ова е настан на кој ќе ги видите најдобрите Адриа комичари во изминатите десет години на едно место, сега и […]

Охрид, 28. јуни 2019 – Од 18-ти до 21-ви јули, на плажата „Оревче“ во Охрид ќе се одржи второто издание на Фестивалот на нов европски филм Beach Film Festival. Станува збор за интердисциплинарен настан кој е фокусиран на развојот, односно презентацијата на новиот европски филм и неговата идентификација како посебен културолошки феномен. Со својот иновативен […]


Current track

Title

Artist

Background