SuperFresh

„Better Mistakes“ е насловот на вториот студиски албум на познатата Bebe Rexha, на кој се наоѓаат соработки со Travis Barker, Ty Dolla Sign, Trevor Daniel, Lil Uzi Vert, Doja Cat, Pink Sweats, Lunay и Rick Ross. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме соработката со американскиот музичар и продуцент  Travis Barker: Bebe Rexha feat. […]

„Monster“ е насловот на новиот сингл на британската пејачка, композитор и актерка Paloma Faith. Станува збор за првиот сингл кој го издава годинава, а е дел од нејзиниот петти студиски албум („Infinite Things“) кој го издаде во ноември минатата година. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја слушаме токму неа: Paloma Faith – „Monster“.

Icona Pop е шведско electropop дуо формирано во 2009-тата година и како што велат за себе создаваат музика „која може да те растажи, но и развесели во исто време“. Зад себе имаат само два студиски албуми, првиот издаден 2012-тата („Icona Pop“), а вториот две години подоцна („This is… Icona Pop“). На почетокот на годинава на […]

Ella McMahon е полното име и презиме на британската пејачка на музичката сцена позната како Ella Eyre. Таа станува популарна благодарениe на соработката со Rudimental од 2013-тата за темата „Waiting All Night“, со која наредната година ја освојува наградата за сингл на годината на Brit Awards 2014. Зад себе има само еден студиски албум издаден […]

Little Mix е британска музичка група формирана 2011-тата година за време на осмата серија на британската верзија на популарното телевизиско шоу X Factor. Првиот студиски албум го издаваат 2012-тата година и веднаш се позиционираат меѓу најдобрите 10 во Велика Британија, а во САД меѓу најдобрите 5. Со тоа стануваат првата женска група после the Pussycat […]

Познатата Spice Gils девојка, Melanie C, на 2-ри октомври ќе го објави нејзиниот осми по ред студиски албум, чиј наслов ќе биде „Melanie C“. Албумот официјално беше највен на почетокот на годинава, кога и го издаде првиот сингл од него „Who Am I“, по што следуваше и „Blame It on Me“. Познато е дека албумот […]

Речиси и да нема некој кој не го знае британскиот продуцент и trance диџеј Paul Oakenfold. До сега три пати бил номиниран за Греми награди, а беше и најдобар диџеј во светот според DJ Magazine во 1998-мата и 1999-тата година. Има соработували со голем број врвни артисти како U2, Moby, Madonna, Britney Spears, Massive Attack, […]

Dj Dark, чие полно име и презиме е Saszet Ors Balint, е романски диџеј и продуцент познат на electro dance сцената. Со музика професионално започнува да се занимава на почетокот на новиот милениум, а веќе 5 години подоцна потпишува за познатата романска продуцентска куќа Cat Music. Поголемиот дел од траките кои ги издава се соработки […]

„Translation“ е насловот на осмиот студиски албум на американската pop rap група Black Eyed Peas. Доаѓа две години по издавањето на „Masters of the Sun Vol. 1“, а на него се поместени соработки со Shakira, J Balvin, Ozuna, Maluma, Nicky Jam, Tyga, El Alfa, Piso 21, Becky G и French Montana. Веднаш по објавувањето, на […]

„Take Care of You“ е насловот на новата песна на популарната британска пејачка и композитор Ella Handerson. Објавена како сингл на 12 јуни 2020, се позиционира на 55 позиција на листата на најпродавани синглови во Велика Британија. Како што ќе каже на едно интервју, песната е посветена на сите кои ги сака и почитува, а […]


Current track

Title

Artist

Background