SuperFresh

Page: 2

Guy James Robin, познат како Jonas Blue, е популарен британски диџеј, композитор, изведувач, ремиксер и продуцент. Зад себе има еден компилациски албум („Blue“, 2018) и една екстендетплејка („Jonas Blue: Electronic Nature – The Mix 2017“, 2017). 2015-тата го добива првиот број 2 сингл на официјалната листа на најпродавани синглови во Велика Британија, а тоа е […]

„Crave“ е насловот на вториот студиски албум на канаѓанската пејачка и композитор Kiesa Rae Ellestad, на музичката сцена позната едноставно како Kiesza. Албумот на музичкиот пазар ќе биде достапен по 14 август 2020, и доаѓа 6 години по издавањето на нејзиниот деби студиски албум „Sound of a Woman“. На него ќе бидат сместени вкупно 9 […]

Sigma е британско drum and bass продуцентско дуо, во чиј состав се Cameron James Edwards и Joseph Aluin Lenzie. Нивната приказна започнува во 2010-тата, кога како студенти ја издаваат соработката со DJ Fresh насловена како „Lassitude“ со која се позиционираат на 98-мата позиција на листата на најпродавани синглови во Велика Британија. Четири години подоцона, во […]

Rasster е познат руски диџеј и продуцент, кој има соработувано со многу познати светски музички имиња како што се Armin van Buuren, David Guetta, Martin Garrix, EDX, Plastik Funk, Don Diablo, Nicky Romero, Blasterjaxx, Lucas & Steve, Sam Feldt, Tritonal, Club Banditz,Yves V, Swanky Tunes и многу други. Неговиот проект „Summer Stories“ од 2016-тата на […]

Markosa е британско музичко дуо, познато на тамошната House, Disco и EDM сцена, составено од Mark и David, кои зад себе имаат големо искуство. Нивната приказна започнува на почетокот на 90-тите години од минатиот век кога David работи како DЈ за локална пиратска радио станица, а Mark на продукција на музиката на David Penn и […]

Thomas Wesley Pentz, на музичката сцена познат како Diplo, е американски диџеј, продуцент и композитор, кој зад себе има два студиски албуми. Дел е и од музичкото трио LSD, заедно со Sia и британецот Labrinth. Неговиот последен албум („Diplo Presents Thomas Wesley, Chapter 1: Snake Oil“) го издаде на 29-ти мај и токму од него […]

„The Truth“ е насловот на новата песна на познатиот норвешки диџеј Kygo, на која вокалите ги позајмува американката Valerie Broussard. Станува збор за шестиот сингл од третиот студиски албум на Kygo, чие име е „Golden Hour“. Албумот беше објавен на 29-ти мај и меѓу другите има сорботки со OneRepublic, Jamie N Commons, Zak Abel, Kim […]

The Aces е американски алтернативен поп бенд. Формирани со во 2016-тата, како The Blue Aces, кога и го издаваат првиот сингл „Stuck“ со кој се искачуваат на 38-мата позиција на листата на најпродавани синглови во САД. Зад себе имаат еден студиски албум издаден 2018-тата („When My Heart Felt Volcanic“), а вториот албум најавено е дека […]

„Saved My Life“ е насловот на новата песна на Sia, која е објавена на 2-ри мај. Како автори на песната се потпишуваат Sia и Dua Lipa, a дел од собраните средства од продажбата ќе бидат донирани на организациите AmeriCares и CORE Response. Ова е третиот сингл на Sia за оваа година и доаѓа по саудтракот […]

Lennon Ray Louise Stella е полното име и презиме на канадската пејачка и актерка која на музичката сцена е позната како Lennon Stella. Соло кариерата ја започнува во 2018-тата, а претходно била дел од музичкото дуо Lennon & Maisy. На 24-ти април го издаде нејзиниот деби студиски албум („Three. Two. One.“) на кој се сместени […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist