SuperFresh

Page: 4

„In Your Eyes“ е насловот на четвртиот сингл од новиот студиски албум на канаѓанецот Abel Makkonen Tesfaye, на музичката сцена познат едноставно како The Weeknd. Албумот чиј наслов е „After Hours“, беше издаден на 20-ти март и е негов четврти по ред студиски албум, кој добива и делукс издание само три дена по официјалната промоција. […]

„Break My Heart“е третиот сингл од вториот студиски албум („Future Nostalgia“) на британската пејачка Dua Lipa. Објавена е на 25-ти март, на само два дена пред официјалното пуштање во продажба на „Future Nostalgia“. Веднаш по објавувбањето дебитира на шестата позиција на листата на најпродавани синглови во Велика Британја и 21-вата позиција во САД. Денес на […]

Како што полека „завршува“ приказната со корона вирусот, она на што сите ни е потребно е малку повеќе љубов. Токму на оваа тема се собираат Lay Zhang и will.i.am за новата трака на одличниот Steve Aoki. Станува збор за динамична песна на која одлично се лепи вокалот на K-pop ѕвездата Lay Zhang (кој е дел […]

„Feel Me“ е насловот на американката Selena Gomez и доаѓа како бонус трака, а се наоѓа и на винилската верзија од нејзиниот трет студиски албум „Rare“ кој го издаде на 10-ти јануари 2020. Официјално, како сингл, беше објавена на 21 февруари и во моментов највисоката позиција на светските листи ја има на New Zealand Hot […]

Galantis е шведско музичко дуо продуценти, композитори и диџеи составено од Christian Karlsson и Linus Eklöw. Зад себе имаат три студиски албуми: Pharmacy (2015), The Aviary (2017) и Church (2020). Последниот албум го објавија на 7-ми февруари, а на него се сместени сингловите „Bones“, „I Found U“, „We Can Get High“, „Holy Water“ и „Faith“. […]

„Intentions“ е насловот на вториот сингл од петтиот студиски албум на Justin Bieber („Changes“), на кој соработува со американскиот рапер Quavo кој е дел од хип топ триото Migos. Ова е нивната трета соработка и доаѓа по соработките „I’m the One“ и „No Brainer“ на DJ Khaled. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме […]

Cristian Nicolae Tarcea е романски мултиинструменталист, кој на музичкaта сцена настапува под името Monoir. Роден е 1993-тата година, а кариерата ја гради од 2005-тата. Неговото последно музичко парче е соработка со Junatek и е насловено како „Marrakech“. Токму неа денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Monoir & Junatek – „Marrakech“ SuperPlay се емитува […]

Fadil El Ghoul е полното име и презиме на холандско-мароканскиот диџеј, ремиксер и продуцент, кој на музичката сцена е познат како R3HAB. Пред две години беше рангиран на 12-тата позиција на листата на диџеи според DJ Mag, а зад себе има два студиски албуми, „Trouble“ и „The Wave“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY вртиме […]

Познатиот клубски диџеј Andreas Moss има нова трака со одличен латино ритам, зачинета со electro-pop и тоа благодарение на соработката со Sinclair. Andreas Moss е швеѓанец, кој работи и живее во САД. Најголем успех има постигнато со траката „Thinking About You“ која е стримувана повеќе од 3.2 милиони пати на Spotify. Денес на Супер радио […]

Приказната на Bah Samba започнува со почетокот на 1996-тата година, кога Julian Bendall, Kevin Alexanda и Geoff Holroyd го формираат бендот чие име е кратенка од привите букви на презимињата на членовите. Тогаш ја издаваат „Carnival“ нивниот деби сингл со кој и официјално се појавуваат на музичката сцена. Зад себе веќе имаат 8 студиски албуми, […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist