SuperFresh

Page: 6

Sammy Renders е полното име и презиме на холандскиот диџеј и продуцент Sam Feldt, за кој музичките критичари ќе речат дека е „модерен суперстар на house музиката“. Зад себе има еден студиски албум (2017) и две екстендетплејки, а првата трака која ја издава оваа година е насловена како „2 Hearts“. Станува збор за соработка со […]

„What a Man Gotta Do“ е насловот на водечкиот сингл од шестиот студиски албум (во најава) на Jonas Brothers. Станува збор за трака која е првото музичко парче на бендот за оваа година, а е објавена е на 17-ти јануари. Денес на Супер радио како SUPERPLАY ја вртиме токму неа: Jonas Brothers – „What a […]

Walk off the Earth е кандаски indie pop бенд познат по издавање видеа на кавери од познати песни, на кои користат специфични инструменти како што се укулеле и теремин. Зад себе веќе имаат седум студиски албуми и осум екстендет плејки. Првата трака која ја издаваат оваа година е насловена како „Lonely“ и всушност е кавер […]

7 февруари 2020

Adam George Dyment кој на музичката сцена е познат како Duke Dumont, е британски диџеј познат по хитовите „Need U (100%)“, „I Got U“, „Ocean Drive“ и „Won’t Look Back“. Зад себе има осум екстендет плејки и неколку број 1 хитови. Првото музичко парче кое го издава оваа година е насловено како „Therapy“ и токму […]

6 февруари 2020

Ella McMahon е вистинското име на младата британска пејачка која на музичката сцена е позната како Ella Eyre. Кариерата започнува да и се движи по нагорна линија благодарение на соработката со Rudimental од 2013-тата насловена како „Waiting All Night“, која се најде и на првата позиција на најпродавани синглови во Британија, а беше оваа песна […]

„Me Gusta“ е првиот сингл за оваа година на колумбијанката Shakira, на кој соработува со порториканскиот рапер Anuel AA. Објавен е на 13-ти јануари, а веќе на 4-ти февруари станува платинест во Јужна Америка. На синглот користени се семплови од песната „Sweat (A La La La La Long)“ на јамајканскиот реге бенд Inner Circle. Денес […]

4 февруари 2020

Amanda Ava Koci е вистинското име на американката со албанско потекло, која на музичката сцена е позната како Ava Max. Нејзината кариера започнува да се движи по нагорна линија по објавувањето на „Sweet But Psycho“ која се најде помеѓу најдобрите на листите на најпродавани сингови во Великa Британија, Германија, Австрија, Шведска и Нов Зеланд. На […]

3 февруари 2020

„ALICIA“ е насловот на седмиот студиски албум на извонредната Alicia Keys, кој на пазарот ќе биде достапен по 20-ти март оваа година. Албумот доаѓа 4 годни по издавањето на „Here“, кој не помина и кој знае како успешно меѓу публиката за разлика од претходните. Албумот го најавува преку три синглови „Show Me Love“, „Time Machine“ […]

30 јануари 2020

„Yummy“ е насловот на водечкиот сингл од четвртиот студиски албум во најава на канаѓанецот Justin Bieber. Ова е негов прв сингл после три години, и веднаш по објавувањето на 3-ти јануари се позиционира на вицешампионската позиција на топ листата на најпродавани синглови во САД, а се пласира и во најдобрите пет во Австралија, Канада и […]

„Put It All on Me“ е насловот на соработката помеѓу Ed Sheeran и Ella Mail, која е дел од четвртиот студиски албум „No.6 Collaborations Project“ на Sheeran. Издадена е минатата година, а на видеото кое е објавено за неа се појавува и неговата сопруга. Денес на Супер радио како SUPЕRPLAY ја вртиме токму неа: Ed […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist