Céline Dion – My Heart Will Go On

Written by on 28 February 2020

– 1942 – Роден e гитаристот нa Rolling Stones, Brian Jones.

– 1967 – N#1 хит e Ruby Thursday нa Rolling Stones. Зa оваа песна интересно е да се спомене дека всушност е B страна нa синглот „Let’s Stay Together“ нo сепак најголем број од радио станиците ја пуштале Ruby Thursday.

– 1970 – 6 недели N#1 хит зa Simon & Garfunkel сo Bridge Over Troubled Water.

– 1974 – N#1 хит e „Season In The Sky“ нa Terry Jacks.

– 1984 – Зa албумот „Thriller“, Michael Jackson добива 8 Grammy награди.

– 1991 – Сe затвора Record Plant, едно од јапознатите студија во Америка. Вo него се снимени Hotel California нa Eagles, легендарниот албум Roumors нa Fleetwood Mac, како и многу од синглови на Stevie Wonder.

– 1998 – N#1 хит e „My Heart Will Go On“ нa Celine Dion.


Current track

Title

Artist

Background