Depeche Mode – Just Can`t Get Enough

Written by on 3 July 2019

– 1960 – Роден е Vince Clarke човекот кој беше мозокот зад проектите Erasure и Depeche Mode.

– 1969 – Поранешниот член на Rolling Stones, Brian Jones e пронајден мртов во базенот во неговиот дом во Hartfield, Англија.

– 1971 – Во Париз на 27 годишна возраст умира Jim Morrison oд Doors.

– 1973 – David Bowie гo има своето прво повлекување од шоу бизнисот.


Current track

Title

Artist

Background