Diplo & Sidepiece – On My Mind (Purple Disco Machine Remix)

Written by on 19 May 2020

Thomas Wesley Pentz е полното име и презиме на американскиот диџеј, композитор и продуцент кој на музичката сцена е познат како Diplo. Зад себе има по еден студиски и албум во живо, шест компилациски албуми, 10 екстендетплејки и 4 микстејпа. Од почетокот на годинава има издадено два синглови, а минатата година на контото запиша 13. Последниот сингл од минатата година наловен како „On My Mind“, на кој соработува со Sidepiece, има нова ремикс верзија потпишана Tino Piontek, диџеј, продуцент и ремиксер, познат како Purple Disco Machine. Токму оваа верзија оваа недела на Супер радио ја вртиме како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Diplo & Sidepiece – „On My Mind (Purple Disco Machine Remix)“.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background