Diplo & Thomas Rhett & Young Thug – Dance With Me

Written by on 8 July 2020

Thomas Wesley Pentz, на музичката сцена познат како Diplo, е американски диџеј, продуцент и композитор, кој зад себе има два студиски албуми. Дел е и од музичкото трио LSD, заедно со Sia и британецот Labrinth. Неговиот последен албум („Diplo Presents Thomas Wesley, Chapter 1: Snake Oil“) го издаде на 29-ти мај и токму од него на Супер радио како SUPERPLAY денес ја вртиме соработката со греми номинираниот Thomas Rhett и раперот Young Thug: Diplo & Thomas Rhett & Young Thug – „Dance With Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background