Dire Straits – Money For Nothing

Written by on 15 June 2021

– 1941 – во Њу Јорк, САД роден е Harry Edwards Nelson или човекот кој прв ја испеа “Without You”, темата со која подоцна светска слава достигна Mariah Carey
– 1985 – Dire Straits го започнуваат девет неделното владеење на Billboard албум листата со „Brothers In Arms”
– 1996 – на 79 годишна возраст умира легендарната Ella Fitzgerald

Current track

Title

Artist

Background