DJ Spoony feat. Gabrielle – Sunshine

Written by on 11 March 2020

DJ Spoony е познат британски диџеј, радио презентер и телевизиско лице, кој октомври минатата година го издаде својот прв студиски албум насловен како „Garage Classical“. Станува збор за компилациски албум на кој се сместени 13 траки на кои меѓу другите соработува со Paloma Faith, Sugababes и Lily Allen. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА вртиме трака од овој албум на кој DJ Spoony соработува со британката Gabrielle: DJ Spoony feat. Gabrielle – „Sunshine“.


Current track

Title

Artist

Background