Duke Dumont & Say Lou Lou – Nightcrawler

Written by on 29 May 2020

Adam George Dyment е британски диџеј, на музичката сцена познат како Duke Dumont. Иако зад себе има голем број хитови, а првиот со кој се искачи на првата позиција на официјалната листа на најпродавни синглови во Велика Британија е од 2013-тата („Need U (100%)“), привот албум го издава дури оваа година („Duality“). Денес, на ден пред викенд, на Супер радио како SUPERPLAY вртиме трака од овој албум, која е соработка со дуото близначки Say Lou Lou: Duke Dumont & Say Lou Lou – „Nightcrawler“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background