Ella Eyre – Careless

Written by on 26 August 2020

Ella McMahon е полното име и презиме на британската пејачка на музичката сцена позната како Ella Eyre. Таа станува популарна благодарениe на соработката со Rudimental од 2013-тата за темата „Waiting All Night“, со која наредната година ја освојува наградата за сингл на годината на Brit Awards 2014. Зад себе има само еден студиски албум издаден 2014-тата („Feline“), но и три екстендетплејки. Оваа година има издадено четири синглови, а последниот е насловен како „Careless“. Токму него денес на Супер радио го слушаме како SUPERPLAY: Ella Eyre – „Careless“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background