Ella Eyre – New Me

Written by on 6 February 2020

Ella McMahon е вистинското име на младата британска пејачка која на музичката сцена е позната како Ella Eyre. Кариерата започнува да и се движи по нагорна линија благодарение на соработката со Rudimental од 2013-тата насловена како „Waiting All Night“, која се најде и на првата позиција на најпродавани синглови во Британија, а беше оваа песна беше прогласена за хит на годината на Brit Awards 2014. Зад себе има само еден студски албум издаден 2015-тата, а новиот можеби ќе се најде на пазарот во текот на оваа година. Денес на Супер радио како SUPERPLAY го вртиме нејзиниот прв сингл за оваа година: Ella Eyre – „New Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background