Eminem – Those Kinda Nights (ft. Ed Sheeran)

Written by on 29 January 2020

На 17-ти јануари Eminem го издаде 11-тиот студиски албум „Music to Be Murdered By“ и тоа без никаква претходна најава, исто како и неговиот претходен албум „Kamikaze“ (2018). Продуциран е од Eminem и Dr. Dre, а на него, меѓу другите, соработува со Black Thought, Q-Tip, Juice Wrld, Skylar Grey и Don Toliver. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме соработката од овој албум со Ed Sheeran: Eminem ft. Ed Sheeran – „Those Kinda Nights“.

 


Current track

Title

Artist

Background