Eminemfeat. Ed Sheeran – Those Kinda Nights

Written by on 20 February 2020

„MUSIC TO BE MURDERƎD BY“ е насловот на 11-тиот студиски албум на Eminem, објавен на 17-ти јануари, без никаква претходна најава, како и албумот пред него („Kamikaze“). На него соработува со голем број познати артискти како Black Thought, Q-Tip, Juice Wrld, Ed Sheeran, Young M.A, Skylar Grey, Don Toliver, Anderson .Paak, Royce da 5’9″, Kxng Crooked и Joell Ortiz. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ќе ја слушаме соработката со Ed Sheeran: Eminemfeat. Ed Sheeran – „Those Kinda Nights“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background