Everything But The Girl – Missing

Written by on 6 December 2019

– 1956 – Роден e гитаристот на R.E.M., Peter Buck.

– 1962 – Роден e Ben Watt oд Everything But The Girl. Заедно со Tracey Thorn која беше задолжена за вокалите напишаа многу страници во dance музиката од крајот на 90-тите. Светска слава сепак доживеаја со неповторливата „Missing“.

– 1970 – Роден е Ulf Ekberg oд Ace Of Bace.

– 1970 – Премиерно e прикажан документарниот филм Gimme Shelter посветен на USA турнејата од 1969 година на Rolling Stones.


Current track

Title

Artist

Background