Galantis & John Newman – Hurricane

Written by on 6 March 2020

Galantis е шведско музичко дуо продуценти, композитори и диџеи составено од Christian Karlsson и Linus Eklöw. Зад себе имаат три студиски албуми: Pharmacy (2015), The Aviary (2017) и Church (2020). Последниот албум го објавија на 7-ми февруари, а на него се сместени сингловите „Bones“, „I Found U“, „We Can Get High“, „Holy Water“ и „Faith“. Токму од овој албум денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме соработката со британецот John Newman: Galantis & John Newman – „Hurricane“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background