GIMS & Maluma – Hola Señorita

Written by on 27 August 2019

Gandhi Djuna е целото име и презиме на конгончанецот кој на музичката сцена е познат под името Maître Gims или едноставно само GIMS. Деби албумот го издава 2013-тата и успева да го продаде во преку милион примероци со што се позиционира на втората позиција на најпродавани албуми во Франција, каде долго време живее и работи. До сега има соработувано со неколку познати музички имиња како што се Sia, Pitbull, Lil Wayne, Stromae и Sting. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме неговата соработка со Maluma: GIMS & Maluma – „Hola Señorita“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background