Joan Jett – I love rock`n`roll

Written by on 20 September 2019

– 1971 – Peter Frampton ги напушта Humble Pie и започнува соли кариера.

– 1972 – Paul McCartney e уапсен поради тоа што одгледувал канабис на својата фарма во Шкотцка.

– 1975 – Bruce Springsteen ja издава „Born To Run“.

– 1985 – Албумот „Southern Accents“ нa Tom Petty & The Heartbreakers станува платинест.

– 1992 – Синглот „I Love Rock’N’Roll“ нa Joan Jett & The Blackhearts станува платинест.


Current track

Title

Artist

Background