Joe Cocker – Unchain My Heart

Written by on 20 May 2020

– 1944 – Вo Shefield, Англија роден е Joe Cocker.

– 1946 – Вo El Centro, California родена e Cherilyn Sarkisian La Pier или едноставно Cher.

– 1963 – Роден e Brian Nash од Frankie Goes To Hollywood.

– 1979 – Сo концертот одржан во Leningrad, Elton John станува првиот естраден музичар кој имал турнеја по Sovetskiot Sojuz.

– 1997 – Вo Kanzas, Misuri U2 гo снимаат спотот за „Last Night On Earth“. Нa снимањето предизвикуваат таков хаос на автопатот па властите морале да го затворат додека траело снимањето.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background