Jonas Blue & MAX – Naked

Written by on 8 July 2020

Jonas Blue е британски диџеј, композитор, продуцент и ремиксер, чие вистинско име е Guy James Robin. Неговата музика е мешавина меѓу dance и pop стил, а до сега има издадено два компилациски албуми. Во 2017-тата го издава „Jonas Blue: Electronic Nature – The Mix 2017“, а следната (2018) година го издава „Blue“. Оваа година ја започна со соработката со популарната Paloma Faith, а сега низ радио станиците низ светот се врти неговата нова трака на која соработува со американскиот мултиплатиниумски изведувач MAX. Токму оваа соработка оваа недела на Супер радио ќе ја слушаме како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Jonas Blue & MAX – „Naked“

 


Current track

Title

Artist

Background