Jonas Brothers ft. Karol G – X

Written by on 1 June 2020

Jonas Brothers е американски поп рок бенд формиран во 2005-тата чија кариера започнува по нагорна линија благодарение телевизиската мрежа Disney Channel. Зад себе имаат пет студиски албуми, три албуми во живо и по еден компилациски и видео албум. На 15-ти мај истовремено објавија две нови песни – „Five More Minutes“ и „X“. На „X“ соработуваат со колумбиската регетон ѕвезда Karol G. и токму оваа трака денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Jonas Brothers ft. Karol G – „X“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background