Jonas Brothers – What a Man Gotta Do

Written by on 4 February 2020

„What a Man Gotta Do“ е новиот сингл на Jonas Brothers. Објавен е на 17 јануари како водечки сингл од нивниот нов, шести по ред, студиски албум. Ќе биде објавен само една година по објавувањето на албумот „Happiness Begins“(2019), кој стана платиниумски во САД и Канада. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме токму неа: Jonas Brothers – „What a Man Gotta Do“.


Current track

Title

Artist

Background