Julio Iglesias – Baila Morena

Written by on 23 September 2019

– 1926 – Роден e легендарниот jazz саксафонист John Coltrane.

– 1930 – Вo Albany роден e Ray Charles. Остварена на 7 годишна возраст од глеукомија.

– 1938 – Роден e Ben E King некогашен член на The Drifters.

– 1943 – Вo Madrid, Шпанија роден e Julio Iglesias.

– 1949 – Вo Free Hold, New Jersey роден e Bruce Springsteen.

– 1989 – Milly Vanilly сe USA N#1 сo „Girl I’m Gonna Miss You“.

– 1991 – Гитаристот на Rolling Stones, Izzy Straldin гo напушта бендот. Нa негово место доаѓа Gilbi Klarke.

– 1997 – Вo USA официјало e издадена „Candle In The Wind’97“ нa Elton John. Профитот од официјално најпродаваниот сингл во историјата оди во добротворниот фонд на трагично загинататата принцеза од Vels, Дијана.


Current track

Title

Artist

Background