Justin Bieber ft. Quavo – Intentions

Written by on 5 March 2020

„Intentions“ е насловот на вториот сингл од петтиот студиски албум на Justin Bieber („Changes“), на кој соработува со американскиот рапер Quavo кој е дел од хип топ триото Migos. Ова е нивната трета соработка и доаѓа по соработките „I’m the One“ и „No Brainer“ на DJ Khaled. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Justin Bieber ft. Quavo – „Intentions“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background