Justin Bieber ft. Quavo – Intentions

Written by on 19 February 2020

„Intentions“ е насловот на новиот сингл на мегапопуларниот Justin Bieber, на кој соработува со американскиот рапер Quavo од хип хоп триото Migos. Објавена е како втор сингл од петтиот стидиски албум на Bieber („Changes“) и е нивната трета соработка. Претходно соработувале за траката „I’m the One“ (2017) и „No Brainer“ (2018). Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ќе ја вртиме токму неа: Justin Bieber ft. Quavo – „Intentions“.


Current track

Title

Artist

Background