Justin Bieber – Yummy

Written by on 30 January 2020

„Yummy“ е насловот на водечкиот сингл од четвртиот студиски албум во најава на канаѓанецот Justin Bieber. Ова е негов прв сингл после три години, и веднаш по објавувањето на 3-ти јануари се позиционира на вицешампионската позиција на топ листата на најпродавани синглови во САД, а се пласира и во најдобрите пет во Австралија, Канада и Велика Британија. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Justin Bieber – „Yummy“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background