Lady Gaga & Ariana Grande – Rain on Me

Written by on 18 June 2020

„Rain on Me“ е насловот на соработката меѓу мегапопуларните Lady Gaga и Ariana Grande. Песната е четврта трака од новиот, шести по ред, студиски албум на Lady Gaga и е вториот сингл од овој албум. Песната дебитираше на првата позиција на официјалната листа на најпродавани синглови во САД, со што стана петтиот сингл за Gaga, а четврти за Grande, кој се искачува на врвот на оваа топ листа. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Lady Gaga & Ariana Grande – „Rain on Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background