Little Mix – Holiday

Written by on 20 August 2020

Little Mix е британска музичка група формирана 2011-тата година за време на осмата серија на британската верзија на популарното телевизиско шоу X Factor. Првиот студиски албум го издаваат 2012-тата година и веднаш се позиционираат меѓу најдобрите 10 во Велика Британија, а во САД меѓу најдобрите 5. Со тоа стануваат првата женска група после the Pussycat Dolls која стигнува тука со деби албум, но и прва женска британска група која се позиционира на висока позиција со деби албум, рекорд кој претходно го држеа Spice Girls. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја слушаме нивната нова песна: Little Mix – „Holiday“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background