Los Unidades & Stargate – Voodoo (feat. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean & David Guetta)

Written by on 1 November 2019

Stargate е норвешко дуо кое може да се пофали дека има продуцирано музика за познати имиња како што се Michael Jackson, Mariah Carey, Lionel Richie, Jessica Simpson, Britney Spears, Beyoncé, Rihanna, Janet Jackson, Shakira, Jennifer Lopez, Mary J. Blige, Ne-Yo, Katy Perry, Coldplay, P!nk, Sia, Kylie Minogue, Justin Bieber, Khalid и многу други. На музичката сцена стануваат познати 2006-тата благодарение на соработката со Ne-Yo за темата „So Sick“ кога и го добиваат првиот број 1 сингл во САД. Денес на Супер радио како SUEPRPLAY ја вртиме нивната нова трака: Los Unidades & Stargate feat. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean & David Guetta – „Voodoo“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background