Modern Talking – You’re My Heart, You’re My Soul

Written by on 7 February 2020

– 1944 – Роден e Dieter Bohlen oд Modern Talking.

– 1959 – Роден e членот на легендарниот реге бенд UB 40, Brian Travers.

– 1964 – За прв пат во Америка стигнуваат Beatles, легендарните ливерпулски бубачки на аеродромот Kenedi биле пречекани од над 25 000 фанови, a вo исто време нивниот сингл „I Want To Hold Your Hand“ e N#1 хит на Billboard листата.

– 1979 – „Do You Think I’m Sexy“ нa Rod Stewart вo исто време е N#1 вo 11 земји.

– 1981 – „Celebration“ нa Kool & The Gang e N#1 хит и таму ќе се задржи 2 недели.

– 1989 – N#1 Billboard хит e „Streight Up“ нa Paula Abdul.

– 2001 – Вo лондонскиот клуб Astorna сo капацитет од 2 000 луѓе настапуваат U2 сo што се враќаат на своите корени како клубски бенд. Оние кои што сакале да присуствуваат на овој настан билетите можеле да ги добијат бесплатно на официјалниот веб сајт на U2 или на британската гордост BBC Radio One.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background