Monsta X & Sebastián Yatra – Magnetic

Written by on 17 February 2020

Monsta X е јужнокорејска група која е формирана 2015-тата преку специјално реално шоу насловено како „No.Mercy“. Зад себе имаат три студиски албуми на корејски јазик, два на јапонски, а оваа година го издаваат и нивниот прв студиски албум на англиски јазик, чиј наслов ќе биде „All About Luv“. Нивниот најнов сингл е соработка со колумбианецот Sebastián Yatra и токму таа трака денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Monsta X & Sebastián Yatra – „Magnetic“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background