Paloma Faith – Monster

Written by on 15 June 2021

„Monster“ е насловот на новиот сингл на британската пејачка, композитор и актерка Paloma Faith. Станува збор за првиот сингл кој го издава годинава, а е дел од нејзиниот петти студиски албум („Infinite Things“) кој го издаде во ноември минатата година. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја слушаме токму неа: Paloma Faith – „Monster“.


Current track

Title

Artist

Background