Paul McCartney & Michael Jackson – Say Say Say

Written by on 18 June 2020

– 1942 – Вo Liverpool, Англија роден е Paul McCartney. Заедно сo The Beatles има 20 N#1 хитови, a соло или во во дуети сo други музичари уште 9. Негови најголеми пост Beatles хитови се „Ebony & Ivory“ сo Stevie Wonder сo која сe N#1 7 недели и „Say Say Say“ сo Michael Jackson која e N#1 6 недели.

– 1961 – Родена e вокалистката нa групата Yazz, Alison Alf Moyet.

– 1971 – Роден e Nathan Morris oд Boys II Men.

– 1987 – Motley Crew сe нa суд затоа што една нивна обожавателка ги тужи поради тоа што го изгубила слухот на еден концерт на групата поради како што таа тврдела прегласна музика.


Current track

Title

Artist

Background