Rasster – SAD (Imanbek XXX Remix)

Written by on 10 July 2020

Rasster е познат руски диџеј и продуцент, кој има соработувано со многу познати светски музички имиња како што се Armin van Buuren, David Guetta, Martin Garrix, EDX, Plastik Funk, Don Diablo, Nicky Romero, Blasterjaxx, Lucas & Steve, Sam Feldt, Tritonal, Club Banditz,Yves V, Swanky Tunes и многу други. Неговиот проект „Summer Stories“ од 2016-тата на музичката платформа Spotify има стигнато до преку 700.000 преслушувања, a веќе следната година се позиционира на 27 место на листата на најпопуларни диџеи, што му носи соработка со издавачката куќа Warner Music. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме неговата најнова трака: Rasster – „Sad (Imanbek xxx Remix)“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background