Blog

Охрид, 15. јули 2021 (Super radio) – Со просечен дневен досег од 6,3% и неделен од 15,6% (во пораст од 0,2%), Супер радио и во вториот квартал на 2021 година останува водечки медиум во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот […]

Охрид, 1. јули 2021 (Супер радио) – Како дел од летната програмска шема на Супер радио „Охрид никогаш не звучел подобро, позитивна музика за позитивни луѓе“, од денеска стартува новата емисија со популарниот Wik Kakarotski. – Ја оставаме короната зад нас, време е за лето, за насмевки и многу позитивна енергија за позитивните луѓе. Ќе имаме […]

Охрид, 14. јуни 2021 (Супер радио) – Охрид никогаш не звучел подобро, позитивна музика за позитивни луѓе. Под овој слоган, охридското Супер радио, со години највлијателниот медиум во поширокиот регион, полека ја стартува летната програмска шема. – Ја оставаме короната зад нас, време е за лето, за насмевки и многу позитивна енергија за позитивните луѓе. […]

Охрид, 16. мај 2021 (Супер радио) – Емисијата „Охриде не бери гајле“ на Супер радио веќе полни 16 години е верен утрински пријател на охриѓани, стружани, но и на сите кои го слушаат Супер радио насекаде низ светот на интернет. Жанко Зш Голабоски и неговата техничка екипа секое утро им посакуваат добро утро на најдобрите […]

Охрид, 15. април 2021 (Супер радио) – Со просечен дневен досег од 7,7% (во пораст од 1,4%) и неделен од 15,4% (во пораст од 3%), Супер радио и во првиот квартал на 2021 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на […]

Охрид/Скопје, 13. февруари 2021 (Супер радио) – Под покровителство на УНЕСКО, денеска по десетти пат се прославува Светскиот ден на радиото, кое под мотото „Нов свет, ново радио“ го одбележува едновековното постоење. Како што посочија од Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, годинешните поттеми на прославата се клучните карактеристики на радиото еволуција, поврзаност и […]

Охрид, 15. јануари 2021 (Super radio) – Со просечен дневен досег од 6,3% и неделен од 12,5%, Супер радио и во четвртиот квартал на 2020 година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на сателитските, регионалните и локални […]

„Better Mistakes“ е насловот на вториот студиски албум на познатата Bebe Rexha, на кој се наоѓаат соработки со Travis Barker, Ty Dolla Sign, Trevor Daniel, Lil Uzi Vert, Doja Cat, Pink Sweats, Lunay и Rick Ross. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме соработката со американскиот музичар и продуцент  Travis Barker: Bebe Rexha feat. […]

– 1978 – премиерно е прикажан филмот „Grease” со John Travolta и Olivia Newton-John. Две теми од саундтракот за “Grease” ќе бидат и број 1 теми, а тоа се “You’re The One That I Want” и “Grease” од Frankie Valli – 1979 – Anita Ward има број 1 хит со “Ring My Bell” – 1980 […]

„Monster“ е насловот на новиот сингл на британската пејачка, композитор и актерка Paloma Faith. Станува збор за првиот сингл кој го издава годинава, а е дел од нејзиниот петти студиски албум („Infinite Things“) кој го издаде во ноември минатата година. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја слушаме токму неа: Paloma Faith – „Monster“.


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist