Seeb, Goodboys & HRVY – Unfamiliar

Written by on 16 June 2020

Seeb е норвешко EDM дуо кое зад себе има две екстендет плејки, 18 синглови и 14 ремикси, а оваа година ќе го издадат и нивниот прв студиски албум чиј наслов ќе биде „Sad in Scandinavia“. Како најава за овој албум го користат третиот сингл кој го издадоа оваа година, а е соработка со Grammy номинираната британска house група Goodboys и британскиот пејач, танчер и телевизиска ѕвезда HRVY. Насловот е „Unfamiliar“ и токму неа денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Seeb, Goodboys & HRVY – „Unfamiliar“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background