Sia – Saved My Life

Written by on 24 June 2020

„Saved My Life“ е насловот на новата песна на Sia, која е објавена на 2-ри мај. Како автори на песната се потпишуваат Sia и Dua Lipa, a дел од собраните средства од продажбата ќе бидат донирани на организациите AmeriCares и CORE Response. Ова е третиот сингл на Sia за оваа година и доаѓа по саудтракот за Dolittle и сорботката со BTS насловена како „ON“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја слушаме токму неа: Sia – „Saved My Life“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Current track

Title

Artist

Background