SZA & Justin Timberlake – The Other Side

Written by on 4 March 2020

„The Other Side“ е насловот на водечкиот сингл од саундтракот „Trolls World Tour“ на американката SZA, на која таа соработува со мегапопуларниот Justin Timberlake. Станува збор за трака која е дел од анимираниот филм „Trolls World Tour“ кој ќе биде дистрибуиран низ кино салите во САД на 17 април 2020. SZA е дел од тимот кој се потпишува како автори на оваа песна, а Timberlake пак е задолжен за продукцијата заедно со Göransson. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја вртиме токму неа: SZA & Justin Timberlake – „The Other Side“.

 


Current track

Title

Artist

Background