The Brand New Heavies feat. Beverley Knight – Beautifull

Written by on 25 February 2020

The Brand New Heavies е британски бенд формиран 1985-тата година кој зад себе има 11 студиски албуми, но и три компилациски, два во живо и дури 4 ремикс албуми. Негуваат funk музика со примеси на acid jazz, а познати стануваат на почетокот на 90-тите кога и албумите кои ги издаваат стануваат платимиумски. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА ја слушаме нивнита соработка со Beverley Knight: The Brand New Heavies feat. Beverley Knight – „Beautifull“.


Current track

Title

Artist

Background