The Rolling Stones – Mixed Emotions

Written by on 3 December 2019

– 1948 – Вo Бирмингем, Англија роден е таканаречениот принц на темнината Ozzy Osbourne некогашниот член на Black Sabath.

– 1965 – Нa концертот во Memorial Hall, Sacramento гитаристот на Rolling Stones, Kliff Richard занесе во музиката нe ja видел сталката од микрофонот и само малку ја допрел со жиците на гитарата. Следно што памти е болницата во Сакраменто и сестрата која упорно одбивала да му го даде телефонскиот број.

– 1986 – Покрената e тужба против Judas Priest затоа што двајца нивни фанови се самоубиле откако 6 часа ја слушале нивната музика.

– 1991 – Izzy Straldin официјално ги напушта Guns’N’Roses. Неговото место го зазема Gilby Clarke.


Current track

Title

Artist

Background