0

Супер радио и активистот Жанко ЗШ Голабоски и годинава со силна поддршка на лицата со Мултипла склероза

Охрид, 7. септември 2023 (SUPER RADIO) – И овој септември, комплетната екипа на охридското Супер радио и активистот Жанко ЗШ Голабоски даваат силна поддршка за лицата со Мултипла склероза (МС). Жанко најави планински искачувања и дарувања крв во знак на поддршка. – Секој миг, секој час, секој ден е вистинско време за подигнување на општата […]

0

Скопско, Тамаро и Супер радио: Со љубов од срцето на Охрид – Пештани, Вели даб (Видео)

Охрид, 22. август 2023 (SUPER RADIO) – Не фрлај, рециклирај, едуцирај, исчисти… Поддржи ги сите групи и поединци кои преку личен пример покажуваат како треба да се грижиме за нив и заедно да поттикнеме акција за нашите убавини да блеснат во сиот свој сјај. Ова беше еден од главните мотиви ова лето, Скопско и охридските […]

0

Мирно лето охридско: Plazma Lake Crusing и многу подароци со „Тамаро“ и Супер радио (Фото/Видео)

Охрид, 9. август 2023 (SUPER RADIO) – Убаво, сончево и топло време, лето, град полн со гости… Ако на ова ги додадеме и највкусните Plazma, Plazmix или Wellness производи, добивме совршен ден во преубавиот Охрид, надополнет со незаборавно крстарење по белото езеро. Денешниот Plazma Lake Crusing беше само продолжение на успешната соработка со најголемите компании […]

0

„Ајкулата“ Винчи денеска донесе многу насмевки и подароци на плажата „Славија“ со Тамаро, Vincinni и Супер радио (Фото/Видео)

Охрид, 3. август 2023 (SUPER RADIO) – Во Охридското Езеро сепак има „ајкули“… И тоа насмеани, кои доделуваат многу подароци и носат грст убави моменти кај најмладите капачи денеска на плажата „Славија“. Vincinni е веќе традиционален партнер на летните промоции на Тамаро, водечките маркети во Охрид и број 1 медиумот во регионот, Супер радио, кои и […]

0

Охриѓанецот Стојмир Србиноски дел од својата богата аудио колекција ја донираше на Супер радио (Фото)

Охрид, 1. јуни 2022 (Супер радио) – Охриѓанецот Стојмир Србиноски одлучи дел од својата богата колекција од аудио касети и CD-а да ја донира на Супер радио. Србиноски е пензиониран правник, и важи за голем вљубеник во музиката. Донацијата ја прими првиот човек на радиото, главниот уредник Јане Стефанов, кој се заблагодари за донацијата и […]

Upcoming

City Lights

18:00 19:00


Вторник 18:00

City Lights

Вторник 22:00

Into The Groove / Dj Regie Rules

ТРД Супер радио ДООЕЛ Охрид 97.00 Mhz FM
ул. „Македонски просветители“ б.б. 6000 Охрид
Tел: ++389 46 260 – 078
www.superradio.com.mk
Email: superradio@superradio.com.mk

Current track

Title

Artist

Background