Uncategorized

Охрид, 23. септември 2023 (Super Radio) – Охридскиот гитарист со светска слава Дамјан Пејчиновски, заедно со еден од најдобрите вокали во Италија Roberto Tiranti, човекот кој има настапувано со имиња како Eros Ramazzotti и Gianni Morandi, на зајдисонце на островот Шолта во Хрватска, снимија безвременска изведба на незаборавната „Caruso“ од Lucio Dalla. – „Caruso“ – […]

Охрид, 25. септември 2023 (Super Radio) – Поранешниот NBA кошаркар Shaquille O’Neal, последниве години има супер успешна Dj кариера како Diesel. Тој редовно настапува на големите фестивали за електронска музика, заедно со имиња како Tiësto, Steve Aoki и Skrillex. „Gorilla warfare“ се вика неговиот албум кој содржи 10 песни, креирани со имиња како Jessica Audiffred, […]

Охрид, 27. јануари 2022 (Супер радио) – Продолжуваат активностите во регионот на целиот Балкан за оддавање на последна почит на неповторливиот вокалист на групата Парни ваљак, Аки Рахимовски. Супер радио е меѓу одбраните радио станици во регионот кои во исто време ќе го емитуваат последениот, необјавен сингл на групата, песната „Поново“. – Песната ќе се […]

Seeb е норвешко EDM дуо кое зад себе има две екстендет плејки, 18 синглови и 14 ремикси, а оваа година ќе го издадат и нивниот прв студиски албум чиј наслов ќе биде „Sad in Scandinavia“. Како најава за овој албум го користат третиот сингл кој го издадоа оваа година, а е соработка со Grammy номинираната […]


Current track

Title

Artist

Background